[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
Polen la greu - Pagina 2 - Forum Apicol | Apicultura de la pasiune la profesie.

Polen la greu

Intretinerea albinelor, inmultirea albinelor, lucrari sezoniere etc.
NELU-VS.
Mesaje: 45
Membru din: 26 Oct 2015, 19:27
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polen la greu

Mesajde NELU-VS. » 06 Apr 2016, 18:30

Va salut.Colectoarele de polen se pot tine permanent sau este o anumita regula?In Hristea am citit ca se pot tine permanent.Multumesc anticipat Sanatate.

florin trintoru
Mesaje: 13
Membru din: 17 Ian 2016, 08:27
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polen la greu

Mesajde florin trintoru » 11 Apr 2016, 17:23

Albinele se prezintă bine mă puțin 2 roiuri ,unul dintr ele solicita de urgenta cât ,din păcate scriu acum aceste rinduri care trebuia să le scriu mai demult deoarece am fost ocupat și din nou cind trebuia să ajung în weekendul acesta la ele am primit un mail si vineri a trebuit să plec la Laveno în Italia pentru a achiziționa un tractor pentru socrul meu ,afacerea a fost încheiată astăzi la ora 4,30 am ajuns la Craiova ,nu vreau să vă plictisesc cu aceste povestiri dar am plecat la ora 11 de la Craiova cu un microbuz care face săptămânal Milano,la Orșova am schimbat cu altul pina la Sesto Calende ,în microbuzul care m-am urcat la Orșova am întâlnit un stupar roman care mergea la Brescia,ude lucrează și are și stupi si cu care am vorbit tot drumul ,un băiat extraordinar care a învățat de la un stupar italian cum se lucrează cu albinele cu se cresc mătcile si multe alte chestii ,stuparul italian avea 45ani de cînd avea albine .
Stuparul Roman vrea să se retragă acasă anul acesta ,e demult plecat ,si vrea să se apuce în România,să aducă si stupii si sculele (pozele cu sculele,și laboratorul său le-am văzut )as ca a fost o conversație foarte buna cu el ,la despărțire i-am cerut dacă vinde mătci si a zis că nu dar peste 2,3 i
săptămâni i-mi trimite 2 gratuit pe acest curier sunt de carnica ,așa ca o sa cer ajutorul forumului pentru a vedea cum sa le introduc în stupi,aș dori să mai scriu dar nu văd tastatura la tel de oboseală

Avatar utilizator
Rock_N_Rolla
Mesaje: 30
Membru din: 29 Mar 2016, 08:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polen la greu

Mesajde Rock_N_Rolla » 12 Apr 2016, 18:21

Pentru introducerea mătcilor într-un nucleu sau într-o familie îți recomand:

http://apiexpert.ro/introducere-matca-nucleu-familie/

Baftă!
"...poor is the man whose pleasures depend on the permission of another..."

florin trintoru
Mesaje: 13
Membru din: 17 Ian 2016, 08:27
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polen la greu

Mesajde florin trintoru » 15 Apr 2016, 11:52

Mulțumesc de sfat


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Înapoi la “Lucrul in stupina”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron