[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
Bine v-am gasit si la multi ani ! - Forum Apicol | Apicultura de la pasiune la profesie.

Bine v-am gasit si la multi ani !

Primul pas in comunitatea ApiExpert il faci aici. In aceasta sectiune se vor prezenta membrii noi: cine sunt, de unde sunt, cati stupi au si cum au ajuns la apicultura.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dant
Mesaje: 8
Membru din: 07 Dec 2015, 05:26
Localitate: București
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Bine v-am gasit si la multi ani !

Mesajde dant » 02 Ian 2016, 20:42

Dupa o perioada de vizualizare a forumului m-am hotarat sa ma si prezint .
Ma numesc Tudor Daniel , in curand implinesc 44 de ani, locuiesc in Bucuresti , am 15 familii dintre care 6 roiuri facute cu regine imperecheate la sfarsitul lui iunie 2015 .Am inceput cu 10 roiuri in mai 2014 facuti de un coleg cu ani multi de apicultura ,pe langa care am stat pana in septembrie 2014 si de atunci sunt ''pe cont propriu''. Mica mea stupina se afla langa Dragasani ,pe malul stang al Oltului la parinti .Zona este interesanta din punct de vedere melifer, mai ales primavara, avand in apropiere o padure in care predomina stejarul,dar in care se gaseste alun, salcie si artar .In zona sant foarte multi pruni si alti pomi fructiferi,dar si flora spontana specifica de primavara si importante suprafete cu arbusti meliferi (paducel ,porumbar) ,astfel eu am o plecare foarte puternica a fammiliilor in primavara.Pe o raza de aproximativ 35km catre Arges se afla salcam 1 si 2.
Totusi, as vrea in viitorul apropiat sa gasesc un loc pe langa Bucuresti unde sa aduc stupii pentru a fi mai aproape de mine.
Dezvoltarea ,extinderea deocamdata o voi face incet (stau prost cu timpul liber), dar foarte corect si cu o logistica moderna, sa ma ajute in exploatarea in cat mai bune conditii a acestei frumoase indeletniciri.
O remarca importanta as vrea sa fac pentru initiatorii acestui proiect (RADU GUTESCU) , care au reusit sa faca altceva, de fapt un lucru deosebit prin acest forum si amplul proiect pe care l-au gandit. Sa nu mai lungesc vorba ,vreau sa adaug ca eu urmaresc cele doua forumuri importante existente din 2012 si acesta este singurul care ma facut sa "exist" aici , sa-mi exprim opiniile si sper intr-o colaborare fructuoasa cu membrii forumului si bineinteles initiatorii acestui proiect .
Va urez la toata lumea un an nou cu impliniri si realizari !

Ovidiu Nicolae
ApiExpert
Mesaje: 117
Membru din: 04 Ian 2015, 09:11
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Bine v-am gasit si la multi ani !

Mesajde Ovidiu Nicolae » 03 Ian 2016, 12:04

Bine ati venit si multumim pentru prezentarea detaliata. Ne onoreaza faptul ca micul nostru forum v-a determinat sa nu mai fiti doar cititor, ci si membru activ. La multi ani si toate cele bune!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Înapoi la “Bun venit!”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori