[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
Bine v-am gasit! - Forum Apicol | Apicultura de la pasiune la profesie.

Bine v-am gasit!

Primul pas in comunitatea ApiExpert il faci aici. In aceasta sectiune se vor prezenta membrii noi: cine sunt, de unde sunt, cati stupi au si cum au ajuns la apicultura.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Munteanu Valentin
Mesaje: 2
Membru din: 19 Feb 2015, 16:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Bine v-am gasit!

Mesajde Munteanu Valentin » 19 Feb 2015, 16:21

Buna ziua
Am achizitionat recent un stup vertical cu 10 rame si in primavara intentionez sa il populez.
Stupul urmeaza sa fie montat in Harghita, intr-o zona montana.
Voi studia forumul care sper sa fie o sursa utila de informatii legate de achizitionarea unei familii de albine.
Am vazut ca ati initiat o campanie de sprijinire a incepatorilor - este o initiativa laudabila, bravo !
O zi buna
Valentin Munteanu

Ovidiu Nicolae
ApiExpert
Mesaje: 117
Membru din: 04 Ian 2015, 09:11
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Ovidiu Nicolae » 19 Feb 2015, 16:33

Buna ziua si bine ati venit in comunitatea noastra! Mult succes si daca aveti orice nelamurire nu ezitati sa intrebati.

Munteanu Valentin
Mesaje: 2
Membru din: 19 Feb 2015, 16:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Munteanu Valentin » 08 Mar 2015, 15:49

Buna ziua
Asa cum am mai precizat, sunt incepator in domeniul cresterii albinelor.
As dori un sfat referitor la stupii model Warre. Aveti experienta cu acest model ?
De circa un an am studiat tot ce am gasit in legatura cu cresterea albinelor in biblioteci (fizice si on-line).
Concluzia ce rezulta din ceea ce am citit este ca stupul Warre (similar cu cel japonez) permite dezvoltarea familiilor de albine in conditii similare cu cele din habitatul lor natural.
Voi incepe cu stupul etajat cu 10 rame intrucat in zona unde doresc sa il amplasez nu am gasit nici un crescator de albine care sa imi poata oferi un roi la pachet, toti il livreaza pe rame de 1/1 care dat fiind zona slab melifera nu mi se par cele mai indicate, fiind prea mari.
Ca sa revin la rugamintea mea:
As dori sa discut cu cineva care a folosit/foloseste stupii Warre.
Un roi la pachet de 1-1.5kg de unde as putea achizitiona? (as prefeta o zona cat mai apropiata de Harghita)


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Înapoi la “Bun venit!”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori

cron