[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 1068: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
Micro nucleii de imperechere - Forum Apicol | Apicultura de la pasiune la profesie.

Micro nucleii de imperechere

Tot ce tine de metode de crestere si selectie a matcilor, criterii de selectie, notiuni de genetica etc.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar utilizator
standdupp
Mesaje: 10
Membru din: 22 Apr 2016, 07:40
Localitate: Cluj-Napoca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Micro nucleii de imperechere

Mesajde standdupp » 12 Iul 2016, 10:21

Salut,

Am si eu o intrebare referitoare la popularea micro nucleilor de imperechere. Am nuclei cu rama de 10 x 10 cm , cu 3 rame in fiecare nucleu, ca si cei de plastic ce se gasesc prin comert.
Acum am o dilema despre popularea lor si asta pentru ca timpul imi permite sa fac popularea doar seara la orele 6 - 7.
Planul meu este urmatorul:
- sa scutur rame cu puiet larvar de la stupii puternici, iar apoi cu un polonic sa populez fiecare micro nucleu
- in fiecare nucleu pun o botca aproape de eclozionare
- ramele din micro nuclei sa fie doua cu fagure cladit (decupat din ramele mari) si una cu foita, iar fagurele cladit sa fie umplut cu apa
- vor fi tinuti inchisi 4 zile intr-un beci, si de aceea vreau sa umplu ramele cu apa ca sa aiba necesarul lichid
- deasupra ramelor sa pun turta
- dupa trecerea celor 4 zile, ii aduc seara pe vatra si le deschid urdinisurile

Ce imi puteti spune despre acest plan? Este ok? Am sanse sa nu se depopuleze?

Am vazut ca voi (apiexpert) folositi micro nuclei si poate reusiti sa imi dati un sfat bun.

Multumesc.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Înapoi la “Cresterea si selectia matcilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori

cron